Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

Recenzja butów Asics Gel-Trabuco Terra - Niecodziennik - Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

Niecodziennik / Wpis

O produktach


Recenzja butów Asics Gel-Trabuco Terra


Dodano: 2024-06-05 00:48:43

Recenzja butów Asics Gel-Trabuco Terra.

Ocena


Cena: 4 / 5

Jakość wykonania: 5 / 5

Materiały: 4 / 5

Trwałość: 4 / 5

Wygląd: 5 / 5

Wygoda: 5 / 5


Ogółem:

4.50 / 5
90.00%

Kilka miesiecy temu, we własnej kuchni i w sposób jakiego z pewnością bym sam nie wymyślił, obiłem sobie lewą stopę do tego stopnia, że przez kilka miesięcy nie byłem w stanie normalnie chodzić. Dwie pary sportowych Adidasów, które wcześniej postrzegałem jako dość wygodne, nagle okazały się praktycznie nie do użytki. Zacząłem zastanawiać się nad alternatywą która umożliwiłaby mi powrót do normalnego poruszania się w możliwie krótki okresie czasu.

Kilka miesięcy wcześniej zamieściłem na tej stronie recenzję wygodnych butów Asics, konkretnie modelu Gel-Sonoma 6. Niestety, podobnie jak inną parę butów Asics, Gel-Trabuco, niemniej komfortowych w użytkowaniu, aczkolwiek ze znaczącą wadą, zostawiłem je w Polsce.

Ostatecznie, rozważywszy jakość i cenę w kontekście potrzeby, zdecydowałem się zakupić buty Asics Gel-Trabuco Terra.

Bez nadmiernego zagłębiania się w techniczne szczegóły, po które zainteresowanych odsyłam do strony producenta, buty Asics Gel-Trabuco Terra, to w przybliżeniu produkt bardzo podobny do obuwia Asics Gel-Trabuco, z kilkma jednak wyjątkami. Przede wszystkim, zamiast plastikowej warstwy wierzchniej nad palcami, buty te mają odporny an rozerwania materiał pod którym znajduje się dodatkowa nieprzemakalna warstwa. Pomimo jej obecności, buty te nie nadają się jednak do użytku podczas bardzo deszczowej pogody. Niemniej, dodatkowa warstwa jest użyteczna, bo w odróżnieniu od wersji Gel-Trabuco, chroni ona od paskudnego odczucia spadających kropel wody na stopę przy lekkim desczu.

Wzmocniony dodatkowymi włóknami materiał pozwala temu modelowi przetrwać znacznie dłużej niż wersji Gel-Trabuco, w której wierzchnia warstwa ulega pęknięciom na zewnętrznej części stopy w okolicy zgięcia palców. Jest to wada, która ujawnia się po kilku miesiącach użytkowania. Oba modele posiadają podobny, bardzo wysokiej jakości, bardzo odporny na zdarcia bieżnik.

Nowa para butów Asics Gel-Trabuco Terra to w 2024 roku wydatek na poziomie co najmniej 330 zł. O dziwo, para obuwia Asics Gel-Trabuco jest nawet droższa. Obie wersje charakteryzują się bardzo dobrym wykonaniem, wygodą użytkowania i trwałością, jednakże w moim przekonaniu to wersja Gel-Trabuco Terra jest lepszym zakupem.  

Osobiście decydując się na nabycie butów Asics Gel-Trabuco Terra kierowałem się przede wszystkim wygodą w ich noszeniu. Po około tygodniu chodzenia wyłączenie w tych butach, przede wszystkim za sprawą bardzo miekkiej podeszwy, moja lewa noga wróciła do, w przybliżeniu, normy. Przestałem odczuwać ból przy każdym kroku. Po kolejnym tygodniu byłem w stanie także biegać, czyli robić to do czego to obuwie przede wszystkim zostało stworzone.

Reasumując, buty męskie Asics Gel-Trabuco Terra, głównie za sprawą ponadprzeciętnej wygody jaką oferuję stopom, w pełni spełniły swoją funkcję. Przez kilka miesięcy chodzenia i biegania w nich, czasem intensywnego, pozostały one w niemal idealnym stanie, bez żadnych uszkodzeń jak pękające elementy, odklejająca się podeszwa czy przetarte sznurowadła. Na pierwszy rzut oka, obuwie to wygląda jak produkt na jeden wiosenno-letni sezon. W tym przypadku  wygląd jednak myli. Asics Gel-Trabuco Terra to wysokiej jakości produkt w relatywnie dobrej cenie w stosunku do tego co oferuje, który, kiedy zadbany, ma szansę posłużyć kilka dobrych lat.

Nieniejsza recenzja nie jest płatnym materiałem promocyjnym. Jest to moja prywatna opinia na temat produktu, który zakupiłem i miałem okazję osobiście testować przez dłuższy okres czasu.


Etykiety: asics obuwie recenzja produkt cena jakość wygoda komfort użytkowanie zakup

Społeczność


Udostępnij

Zareaguj

0 0

Autor


Sylwester Wojnowski jest twórcą Refleksji o Rzeczywistości i głównym autorem większości zgromadzonej tu treści, aktualnie mieszkający w Wakefield w Wielkiej Brytanii.


Wpisy

Podobna tematyka


Przeglądaj kategorię O produktach


Polecane


Zostaliście ostrzeżeni, czyli doroczne późnowakacyjne rozbrajanie bomby

Ceny żywności rosną każdego roku, konsument zostaje na to przygotowany w okresie żniw.

Lepsze wrogiem dobrego, czyli niewygodny kompromis pomiędzy spełnioną potrzebą i akceptowalnym poziomem nadużycia

Korporacje oferują na ich produkty szybko, tanio i wygodnie. Dlaczego taki układ często nie jest w naszym najlepszym interesie?

Gdzie się podział biały Brytyjczyk, czyli refleksja o regionalnych nierównościach

Refleksja o ogromnym zróźnicowaniu etnicznym pośród mieszkańców północnej części Wielkiej Brytanii.

Recenzja butów męskich Asics Gel-Sonoma 6 Gtx, czyli refleksja o jakości z Kraju Kwitnącej Wiśni

Kilka zdań o tym, dlaczago warto zainteresować się zakupem męskich butów Asics Gel-Sonoma 6.

Nie dla monopolu, czyli refleksja o wspieraniu konkurencyjności i drobnych przedsiębiorców

Każdy, nawet najmniejszy zakup ma szansę przyczynić się do przywrócenia równowagi na rynku i utrudnienia jego monopolizacji.

Dyskusja


Bądź pierwszy!

Nikt jeszcze nie zabrał głosu na powyższy temat. Bądź pierwszy!

Rozpocznij dyskusję anonimowo lub jako zalogowany użytkownik i otrzymaj powiadomienia o odpowiedziach na Twoje komentarze.

Dodaj komentarz

Zgoda na Politykę plików cookies.
Szczegóły