Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

Recenzja butów męskich Asics Gel-Sonoma 6 Gtx, czyli refleksja o jakości z Kraju Kwitnącej Wiśni - Niecodziennik - Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

Niecodziennik / Wpis

O produktach


Recenzja butów męskich Asics Gel-Sonoma 6 Gtx, czyli refleksja o jakości z Kraju Kwitnącej Wiśni

Sylwester Wojnowski


Dodano: 2022-12-17 20:22:15

Kilka zdań o tym, dlaczago warto zainteresować się zakupem męskich butów Asics Gel-Sonoma 6.

Ocena


Cena: 4 / 5

Materiały: 4 / 5

Jakość wykonania: 5 / 5

Wygoda: 5 / 5

Wygląd: 5 / 5

Trwałość: 5 / 5


Ogółem:

4.67 / 5
93.33%

Zachęcony bardzo dobrym wrażeniem, jakie zrobiły na mnie buty męskie Asics Gel-Sonoma 4, które kupiłem kilka late temu i po dziś dzień wciąż noszę, zainwestowałem w nowszą ich wersję.

Firma Asics, która zostałą założona przez Kihachiro Onitsukę, rozpoczęła produkcję butów i wyposażenie sportowego w 1949 roku w Japonii. Dziś Asics to międzynarodowa korporacja. Jest ona znana w szerokim świecie między innymi za sprawą bardzo wysokiej jakości technologicznie zaawansowanych produktów jak profesjonalne buty do tenisa czy lekkiej atletyki. Linia obuwia męskiego Gel-Sonoma 6 Gtx, o ktorym jest ten tekst, to kolejna iteracja dobrze znanego produktu przeznaczonego przede wszystkim do biegania i chodzenia po górach i szlakach górskich.

Już przy pierwszym kontakcie z butami Asics Gel-Sonoma 6 Gtx, zauważymy, że są one bardzo lekkie. W porównaniu z poprzednimi wersjami, poprawione zostało dopasowanie górnej części buta, co powoduje, że zarówno środek stopy jak i pięta czują się w tym obuwiu bardzo komfortowo. Wzmocnione szwy na zewnętrznej części buta mają na celu poprawę stabilności stopy, a przez to dodatkoweg zabezpiecznia stopy przed poślizgiem.

Na całej długości środkowej warstwy podeszwy, od palców aż po piętę, znajduje się żelowy podkład ze specajlnego materiału, który przypomina piankę, opracowanego przez Asics i nazwanego AmpliFoam. Materiał ten zapewnia znakomitą amortyzacje i miękką podstawę dla stopy. Dodatkową amortyzację w miejscach, gdzie jest ona najbardziej potrzebna dostarcza również technologia Asics GEL.

Wewnętrzna część buta Gel-Sonoma 6 Gtx, tuż pod stopą, to Asics OrthoLite. OrthoLite to materiał, którego zadaniem jest poprawa amortyzacji buta, zapewnienie właściwego wsparcia dla stopy oraz poprawnego dopasowanie buta do stopy. OrthoLite jest lekki. Przez materiał ten skóra może oddychać, a wilgoć opuścić but. Dodatkowo, OrthoLite zawiera w sobie substancję zapobiegającą rozwojowi mikrobów. Dzięki niej istnieje mniejsze ryzyko rowoju bakterii czy grzybów, a w rezultacie powstania nieprzyjemnego zapachu z butów.

Najbardziej zewnętrzna warstwa podeszwy charakteryzyje się twardym, wielokierunkowym bieżnikiem, który znacznie redukuje prawdopodobieństwo poślizgu na większości typowych nawierchni.

Od góry stopa w bucie Asics Gel-Sonoma 6 Gtx chroniona jest poprzez warstwę Gore-Texu. Materiał Gore-Tex, charakteryzuję się między innymi tym, że skóra może przez niego oddychać. Gore-Tex ma w sobie miliony mikroskopijnych otwórow, które umożliwiają parze wodnej wydostanie się na zewnątrz, a jednocześnie są zbyt małe, aby mogła się przez nie przedostać do środka woda. W rezultacie, Gore-Tex w butach Gel-Sonoma 6 Gtx wydatnie pomaga w utrzymaniu suchości i kmofortu stopy podczas użytkowania nawet w mokrych czy deszczowych warunkach pogodowych.

Buty Asics Gel-Sonoma 6 Gtx charakteryzują się zastosowanymi w nich kilkoma unikalnymi technologiami, ale także paroma dobrze znanymi i lubianymi rozwiązaniami. Wśród tych drugich są: tradycyjne wiązania, podścielony język i twardy ochraniacz palcow w bucie.

Buty Gel-Sonoma 6 Gtx dostępne są w szerokiej gamie rozmiarów i kilku stylowych wersja kolorystycznych. Moje są czarne, z pomarańczową tylną częścią, granatowym logo oraz pomarańczowym bieżnikiem. Wyłączając zimowe przeceny i promocje, cena jest podobna niezależnie od wersji i w przybliżeniu wynosi od 385 do 445 zł.

Na koniec pozostaje rozważyć, czy buty Asics Gel-Sonoma 6 Gtx są tej, w końcu dość znacznej jak na polskie warunki, ceny warte.
Patrząc na wykonanie i pomysł na sam but, jak również zastosowane w nim technologie, cena wydaje się być uzasadniona. Jednakże 400 zł może wciąż zniechęcić potencjalnego zainteresowanego. W moim przypadku o zakupie przeważyły dwie rzeczy. Moje doświadczenie z jedną z poprzednich wersji obuwia lini Gel-Sonoma (4) było i wciąż jest bardzo pozytywne, zwłaszcza ze względu na wytrzymałość, a przede wszystkim wygodę w jego użytkowaniu. Asics Gel-Sonoma 6 Gtx to jedne z najwygodniejszych butów, jakie kiedykolwiek zdarzyło mi się nosić. Po kilku minutach od założenia po prostu zapominam, że mam te buty na nogach. Miękkość podeszwy oraz wsparcie stopy w bucie powoduje, że zarówno bieganie jak i zwykły spacer po parku w tych butach to po prostu przyjemność. Do takiego komfortu łatwo jest się przyzwyczaić. Dla porównania, jakiś czas temu zdarzyło mi się spędzić większość dnia nosząc buty Adidas Terrex Swift Solo (produkt w podobnej cenie). Wieczorem założyłem moje Asics Gel-Sonoma 6 Gtx. Różnica w komforcie, a zwłaszcza miękkości podeszwy i przyjemności użytkowania obu typów obuwia była bardzo znacząca na korzyść produktu z Japonii. Ogólnie, o ile większość butów, które zdarzyło mi się przez lata nosić wydawały się wygodne, o tyle buty Asics są od nich wszystkich o półkę wyżej, a Asics Gel-Sonoma 6 Gtx biją wszystko co kiedykolwiek miałem na nogach.

Powyższy tekst jest moim własnym opisem wrażeń z użytkowania butów Asics Gel-Sonoma 6 Gtx. Nie jest to reklama ani opłacony tekst, na treść którego w jakikolwiek sposób wpływ miała firma Asics czy jakikolwiek inna organizację powiązaną z produkcją, marketingiem lub sprzedażą produktów tej firmy.


Etykiety: asics japonia buty recenzja

Autor


Sylwester Wojnowski

Sylwester Wojnowski jest twórcą Refleksji o Rzeczywistości i głównym autorem większości zgromadzonej tu treści aktualnie zamieszkałym w Wakefield w Wielkiej Brytanii.


Wpisy


Zareaguj

0 0

Udostępnij

Podobna tematyka


Przeglądaj: O produktach


Polecane


Recenzja butów Asics Gel-Trabuco Terra

Recenzja butów Asics Gel-Trabuco Terra.

Zgoda na Politykę plików cookies.
Szczegóły