Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

Sylwester Wojnowski - Refleksje o Reczywistości

Blog / Wpisy

O Wielkiej Brytanii W 24 godziny do trumny

Sylwester Wojnowski


Dodano: 2022-09-17 10:44:51 O kolejce do trumny Elżbiety II.

Fakty są takie, że kilka dni temu zmarła brytyjska królowa Elżbieta II, i że w drodze do miejsca ostatniego spoczynku jej zwłoki zostały przewiezione ze szkockiej rezydencji rodziny królewskiej w zamku Balmoral do Westminster w Londynie. Oczywiście, ponieważ trumna ze zwłokami jest publicznie dostępna, nie trzeba było długo czekać aby ustawiły się do niej kolejka Brytyjczyków chcących oddać ostatni hołd królwej, której rządy trwały rekordowe 70 lat.

Z małej grupy, złożonej głownie z najbliższej rodziny, szybko zrobiła się kolejka, która w kilku dnia urosła do 8 kilometrów. Każda oczekująca w niej osoba musiała, początkowo, czekać 12 godzin. Potem nadszedł weekend. W piątek wieczorem z 12 godzin zrobiło się 24. Nawet uformowała sie kolejka do kolejki ;).

Po tak długim oczekiwaniu, jeden kolejkowicz, kiedy już w środku, postanowił nie tylko rzucić okiem, ale także podotykać. Skończyło się to dla niego aresztem a w przyszłości prawopodobnie zarzutami naruszenia porządku publicznego.  

Wracając jednakże do kolejki, kilka lat wcześniej, gdy umarła matka Elżbiety II, sytuacja była podobna, a czas oczekiwania przybliżony. Wówczas pojawiły się nawet głosy aby to nie Brytyjczycy oczekiwali w linii na audiencję u zmarłej, ale trumna podjechała na chwilę do każdej osoby w kolejce. Podbne pomysły pojawiły się i teraz. Niestety, decydenci nie zwrócili uwagi.

Być może coś się w tej względzie zmieni kiedy Charles III będzie na miejscu Elżbiety II. W końcu nie od dziś wiadomo, że kropla drąży skałę, a nowy król brytyjski jest przychylny wielu niekonwencjonalnym poglądom i praktycznym rozwiązaniom.


Tagi: czas pogrzeb wielka brytania kolejka

Autor


Sylwester Wojnowski

Sylwester Wojnowski jest blogerem, programistą stron internetowych i bacznym obserwatorem rzeczywistości.

Podobna tematyka


O Wielkiej Brytanii

Refleksje o rzeczywistości w Wielkiej Brytanii.


Przeglądaj

Komentarze

Komentarze są tymczasowo wyłączone.

Możesz wyrazić opinię na temat treści, lub zgłosić błąd we wpisie z pomocą formularza kontaktowego.