Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

W 24 godziny do trumny - Niecodziennik - Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

Niecodziennik / Wpis

O Wielkiej Brytanii


W 24 godziny do trumny

Sylwester Wojnowski


Dodano: 2022-09-17 10:44:51

O kolejce do trumny Elżbiety II.

Fakty są takie, że kilka dni temu zmarła brytyjska królowa Elżbieta II, i że w drodze do miejsca ostatniego spoczynku jej zwłoki zostały przewiezione ze szkockiej rezydencji rodziny królewskiej w zamku Balmoral do Westminster w Londynie. Oczywiście, ponieważ trumna ze zwłokami jest publicznie dostępna, nie trzeba było długo czekać aby ustawiły się do niej kolejka Brytyjczyków chcących oddać ostatni hołd królwej, której rządy trwały rekordowe 70 lat.

Z małej grupy, złożonej głownie z najbliższej rodziny, szybko zrobiła się kolejka, która w kilku dnia urosła do 8 kilometrów. Każda oczekująca w niej osoba musiała, początkowo, czekać 12 godzin. Potem nadszedł weekend. W piątek wieczorem z 12 godzin zrobiło się 24. Nawet uformowała sie kolejka do kolejki ;).

Po tak długim oczekiwaniu, jeden kolejkowicz, kiedy już w środku, postanowił nie tylko rzucić okiem, ale także podotykać. Skończyło się to dla niego aresztem a w przyszłości prawopodobnie zarzutami naruszenia porządku publicznego.  

Wracając jednakże do kolejki, kilka lat wcześniej, gdy umarła matka Elżbiety II, sytuacja była podobna, a czas oczekiwania przybliżony. Wówczas pojawiły się nawet głosy aby to nie Brytyjczycy oczekiwali w linii na audiencję u zmarłej, ale trumna podjechała na chwilę do każdej osoby w kolejce. Podbne pomysły pojawiły się i teraz. Niestety, decydenci nie zwrócili uwagi.

Być może coś się w tej względzie zmieni kiedy Charles III będzie na miejscu Elżbiety II. W końcu nie od dziś wiadomo, że kropla drąży skałę, a nowy król brytyjski jest przychylny wielu niekonwencjonalnym poglądom i praktycznym rozwiązaniom.


Etykiety: czas pogrzeb wielka brytania kolejka

Społeczność


Udostępnij

Zareaguj

0 0

Autor


Sylwester Wojnowski

Sylwester Wojnowski jest programistą aplikacji interenetowych i bacznym obserwatorem rzeczywistości aktualnie mieszkającym w Wakefield w Wielkiej Brytanii.


Wpisy

Podobna tematyka


Przeglądaj kategorię O Wielkiej Brytanii


Polecane


Oczywista wniosek o inflacji na wyspach brytyjskich i nie tylko, czyli nie marnuj dobrego kryzysu

O tym, że podczas gdy wiele największych brytyjskich, i nie tylko, firm za sprawą inflacji ma możliwość uzyskanie rekorodowych zysków, szeregowy pracownik musi walczyć o nawet minimalną podwyżkę nie tylko z pracodawcą, ale także z głosami płynącymi z ośrodków mających największy wpływ na to co dzieje się w gospodarce.

Pracownicza inercja w kontekście kryzysowego zaciskania pasa w brytyjskich firmach

O tym, że gdy warunki pracy stają się nie do przyjęcia, zamiast zgadzać się na kolejne ustępstwa, pracownik powinien zacząć szukać lepszej pracy.

Zakładnik we własnym kraju, czyli refleksja o brytyjskiej odmianie kapitalizmu

O tym, że brytyjski kapitalizm służy tylko wąskiej grupie ludzi w Wielkiej Brytanii.

Biała mniejszość we własnym kraju, czyli strach przed imigracją pośród europejskich elit politycznych

Europa potrzebuje imigranów, czego niemal żadna licząca się europejska partia polityczna nie chce przyznać.

Nie budźcie Titanica czyli brytyjski sen o potędze

W kilku słowach o tym gdzie dziś jest finansowo Wielka Brytania.

Dyskusja


Bądź pierwszy!

Nikt jeszcze nie zabrał głosu na powyższy temat. Bądź pierwszy!

Rozpocznij dyskusję anonimowo lub jako zalogowany użytkownik i otrzymaj powiadomienia o odpowiedziach na Twoje komentarze.

Dodaj komentarz

Zgoda na Politykę plików cookies.
Szczegóły