Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

W małych miastach na zadupiu czyli Vader w Siedlcach - Niecodziennik - Sylwester Wojnowski - Refleksje o Rzeczywistości

Niecodziennik / Wpis

O wydarzeniach


W małych miastach na zadupiu czyli Vader w Siedlcach

Sylwester Wojnowski


Dodano: 2022-11-18 23:07:36

Olsztyński zespół death metalowy Vader na koncercie w Siedlcach w ramach trasy Revelations of the Wicked Tour 2022.

W Siedlcach na Mazowszu, jakieś 88 km na wschód od centrum Warszawy, na fanów światowej jakości death metalu czeka wkrótce nie lada muzyczne
wydarzenie. 25 Listopada w Rock Pubie Lemmy wystąpi przed siedlecką publicznością nie kto inny jak jedna z największych
gwiazd światowego Death Metalu, czyli nasz polski Vader.

Vader to zespół muzyczny z Olsztyna, który produkuje światowej jakości ekstrmalną muzykę metalową od 1983 roku i ma w swojej kolekcji takie hitowe
krążki długogrające(?) jak The Ultimate Incantation, The Profundis, Litany, Welcome to the Morbid Reich, Tibi et Igni
The Empire, Dark Age czy Solitude in Madness. Przez blisko 40 lat instnienia Vader promując ich ekstremalną sztukę zwiedził niemal cały świat, w następnym tygodniu zawita do mekki gdzie życie od zawsze toczy się leniwie, czyli Siedlec.

Nasze ścieżki, znaczy moje, jako fana death metalu i Vadera przecięły się na moje własne rzyczenie dobre kilka razy jak do tej pory.

Pierwszy raz miałem okazję oglądać Petera i spółkę w warszawskiej Proximie w 1999 roku. Drugi zdarzył się 4 lata później, w 2003 roku na Przystanku Woodstock. Następne spotkanie miało miejsce w warszawskiej Progresji podczas trasy Blitzkriega w 2009 roku.

W końcu, jeszcze podczas mojego pobytu w Eastbourn, nadarzyła się okazja aby brygadę z Warmii zobaczyć w Brighton w 2017 roku. To chyba ten ostatni koncert najbardziej utkwił mi w pamięci. Zawsze jest czymś niesamowitym
zobaczyć polską grupę jak Vader w obcym kraju, a przed nim multinarodowościowy tłum fanów bijący gromkie brawo po każdym zagranym kawałku muzyki.

Wszystkie koncerty grane przez Petera i spółkę (było ich dobre pare, ktoś jeszcze pamięta Mausera?), zarówno koncerty w Polsce jak i ten Wielkiej Brytanii były znakomite. Wszystkich, którzy udadzą się za kilka dni do Rock Pubu Lemmy z pewnością również czeka niezapomniana noc. Vader to maszyna, która nie nawala.

Vader będzie w Siedlach w ramach Revelations of the Wicked Tour 2022 i wystąpi w towarzystwie death metalowców z również olsztyńskiego Insidius.

Ponieważ zespoły o światowej renomie, jak Vadera, nie bywają często w mieście jak Siedlce, miejscu znanym od wielu lat między innymi z tego, że w jego centralnym punkcie znajduje się propagandowo wymalowane więzienie, bilety na wydarzenie rozeszły się jak świerze bułeczki. Z bólem muszę przyznać, że ja również nie załapałem się na ten koncert. Z drugiej strony nie wszystko jeszcze stracone, po pierwsze dlatego że Revealtions of The Wicked Tour 2022 to także koncerty Vader w innych miastach na zadupiu, między innymi Gomunicach (ktoś kiedyś słyszał?), Krośnie czy Łomży.

Po drugie, wciąż żywię nadzieję, że pewnego dnia, jak za strych czasów gdy mieszkałem w Eastbourne, Vader zawita do miasta w pobliżu Wakefield. Być może do Sheffield lub Leeds. W obu miastach fanów ekstremalnego metalu nie brakuje, stąd w pełni wyprzedana hala pewna.


Etykiety: Vader insidius siedlce death metal

Autor


Sylwester Wojnowski

Sylwester Wojnowski jest twórcą Refleksji o Rzeczywistości i głównym autorem większości zgromadzonej tu treści aktualnie zamieszkałym w Wakefield w Wielkiej Brytanii.


Wpisy


Zareaguj

0 0

Udostępnij

Podobna tematyka


Przeglądaj: O wydarzeniach


Zgoda na Politykę plików cookies.
Szczegóły